BAZEN YOL SİZİ SEÇER

Bazı yolları aşmak zordur. Nereden gelip nereye varacağınızı bilmediğinizde özellikle. En iyi yol ve en kestirme yol bildiğiniz yoldur. Ama hep bildiğiniz yoldan yürürseniz gerçek yolunuzun hangisi olduğunu nasıl bilebilirsiniz? Seçenekleriniz ya da kıyaslarınız yoksa tercih etme ayrıcalığınız da yoktur.

Şöyle düşünün birinin tek yolu sizseniz! Hiç rakip görmemiş hiç seçenek oluşturulmamışsa sizin için gerçekten sizi istediğini nasıl bilebilirsiniz? Sizi bilmem ama ben birinin tek yolu olmak istemezdim. Ben tercih edileni o kadar seçenek arasından seçileni olmak isterdim. Ayrıcalığımı her gün tekrar hissetmek isterdim. Maceracı olduğumdan değil, ya da her an tetikte bir sosyopatta değilim ama kolay olmakta pek tercihlerim arasında değildir hani. Hani şu bilinen kestirme yol. Ama ezberlenen yol hmm güzel olabilir, hani şu yıllarca sizi evinize, aidiyetinize götüren yol.

 Tüm yol ayrımlarında size gelen yolun seçilmesi ne özgürce bir güven inşasıdır insanın ruhunda. Çünkü ilişkilerinizi arkadaş, sevgili ya da iş hiç fark etmez bu özgürlükle bağlarsanız kopma ihtimali yoktur. Ama eğer koparsa da bilirsiniz artık değerli olmadığınızı bahanelere ihtiyacınız yoktur. Hani şu aslında seviyor ama vesveseli klişeden paçayı yırttığınız için kabullenmek zor değildir. Gerçekler vardır hayatınızda. Evet her zaman yüzünüzü güldürmez, bazen fena can yakar ama gerçektir işte. Çünkü şüphelerle yaşamak gerçeklerle yüzleşmekten daha zordur, tecrübeyle sabittir bilin istedim.

Not: Ekteki görsel Granada-İspanya. Katibe Seyyah Büşra, Endülüs medeniyetlerin beşiği adlı yazıdan alınmıştır.

Hep görüşmek üzere…Şimdilik HoşçaKalın..

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s