İÇİMDE BİR SIKINTI VAR!! AKLIMDA DELİ SORULAR??

Ne hissettiğimizin bir önemi olmuyor çoğu zaman yaşadıklarımızın yanında. Aklımız yüreğimizden daha baskın ve ruhumuz çığlık çığlığa bağırabiliyorken ellerimiz sabit , gözlerimiz donuk , dilimiz kilitli olabiliyor. Düşünerek yaşamayı öğütleyen hiç kimse hissederek yaşamayı öğütlemiyor. Galiba akıllarına gelmiyor.

Doğru olan , haklı olan değil, baskın olan kazanıyor hayatta. Güçlü olmak haklının ya da doğrunun değil gücün yanında yer alıyor doğası gereği. Oysa en büyük güç doğrulukta değil midir? Dürüstlük para etmiyor ya etmesi gerekir mi?

Hayatta kalmak mı amacımız yoksa zengin olmak mı karar vermeliyiz. Eğer hayatta kalmaksa ki elzem olan insanoğlunun var olmasıdır. Zengin olmak nasıl, ne zamandır insanın varlığının önüne geçebiliyor?!

Kıymetli madenler, petrol, ne zamandan beri insanoğlunun yaşamının olmazsa olmazı?! İnsan insanla var. İnsana insan gerek. Petrol içilmez, altın yenmez, yalnız yaşayamaz. Ama insan yemeden içmeden tek başına nasıl yaşar? Bencilliğimiz mezarımızı kazarken nasıl mutluluğu satın aldığımıza inandırılıyoruz böyle aklım almıyor. En pahalı arabalar, en gösterişli takılar, elbiseler ya da en ihtişamlı köşklerin hangisi bizi sadece varlıklarıyla mutlu edebilir ki? Sonuçta en olmadı sahip olduklarımızı paylaşmak için değilse bile göze sokmak, kıskandırmak için isteriz. Yoksa gideceğimiz yol sağlımız kadar, giyebileceğimiz elbise kirlenen kadar ve oturduğumuz ev ne kadar büyük olursa olsun en az iki ayak en fazla boyumuz kadar gerekli.

Susuz yaşayamayız ama en çok önemi 150 yıllık şaraplara veririz. Bir parça buğdayla da doyan midemiz en pahalı havyarı yediğinde farklı mı çalışır? Böyle durumlarda unutmamak lazım ki içtiğimiz şarap yok saydığımız insanların kanı , yediğimiz insan eti. Canavarlaşan, kör bir insanının hayattan beklentisi de renkli bir hayat ve kendisinden korkulan bir saygınlık olur elbet.

Şaşırmamak gerek….

Ya da şaşırmak gerek sonuna kadar, hiç korkmadan. Az tüketen çok üreten doğasına saygı duymak gerek ve olmayı hedeflemek için insanlığı değil ama tüm insanları yok saymak gerek..

Hisleriniz aklınıza tercüman olsun yanılmazsınız..

Hep görüşmek üzere…Şimdilik HoşçaKalın…

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s